Pobierz i zainstaluj bazę
Baza Ceramika Paradyż dystrybuowana jest razem z programami CAD Decor PRO, CAD Decor oraz CAD Kuchnie z Modułem Płytek Ceramicznych. Można ją pobierać klikając w poniższy link.
Kolekcja Sundown by Maja Ganszyniec w nowej bazie Ceramiki Paradyż
Czerwona glina to jeden z najpopularniejszych i najbardziej tradycyjnych materiałów używanych w budownictwie. To właśnie ona stała się punktem wyjścia dla kolejnego po Modernizm i Neve Creative projektu Ceramiki Paradyż ze studiem Mai Ganszyniec – kolekcji klinkieru Sundown, którą znajdziecie w najnowszej bazie produktowej marki.
Uniwersalny materiał, jakim jest klinkier zaprezentowano w zupełnie nowej odsłonie. Przede wszystkim dodane zostały najnowsze rozwiązania produkcyjne. Dzięki nim klinkier nie jest już łatwo nasiąkliwym, chłonącym wilgoć budulcem. Teraz jest wytrzymały i niezwykle odporny, dlatego może odważnie wejść nie tylko do wnętrz, ale również ozdobić elewacje budynków, budować tarasy, elementy ogrodowe, czy obudowy kominków.
W kolekcji dostępne są płytki w pięciu formatach: podłużnej cegiełki (24,5×6,6 cm), parapetu (24,5×13,5 cm), kwadratów (30×30 oraz 33×33 cm) i stopnicy z kapinosem (30×33 cm). Kolory płytek nawiązują do początkowego, organicznego wyglądu gliny, czyli surowca, który był inspiracją i fundamentem powstania kolekcji. Pojawia się tu zatem naturalny kolor czerwonej glinki (Terra), jasny i ciepły kolor surowej cegły (Cotto), klasyczna ochra (Sand), historyczna wiśnia (Marrone) oraz współczesna, ciemna zieleń (Tundra). Wszystkie odcienie wspaniale komponują się z barwami natury. Są wyraźne i zdecydowane, ale nienachalnie podkreślają piękno tworzonych kompozycji i ich otoczenia. Zróżnicowana powierzchnia płytek pozwala dodatkowo na stworzenie ciekawej gry światła oraz urozmaicenie wybranych obszarów oryginalnymi fakturami. Obok naturalnego, gładkiego matu do dyspozycji jest również subtelna matowa struktura, delikatny i gładki błysk oraz zdecydowana, głęboka i błyszcząca struktura.
Tradycyjny klimat kolekcji umożliwia odrestaurowanie dawnych budynków oraz wnętrz i ponowne wprowadzenie do nich klasycznego klimatu, czy przedwojennego uroku. Nowoczesne podejście do dobrze znanego surowca otwiera też sposobność do tworzenia zupełnie nowych i współczesnych projektów: aranżacji wnętrz, elewacji, małej architektury i miejsc użyteczności publicznej.
Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.